Vojta Dyk: Být studentem mě bavilo

Charismatický zpěvák obdivuje industriální prostředí Colours of Ostrava, rád spolupracuje se svojí holkou a přes léto chodí v přírodě bos.

Jak se vám dnes hrálo?

Musím říct, že dnes se nám hrálo úplně skvěle.

Jak jste se vůbec dali s B-Side Bandem dohromady?

To mi jednou zavolal kapelník Josef Buchta, já jsem mu to zvedl, což u mě někdy nebývá zvykem, a zeptal se, jestli bych si s nima nechtěl zahrát. A já řekl, že ano. Tak jsem se na ně jel podívat až do dalekýho Brna a oni hráli dobře, tak jsem řekl, že s nima budu občas hrát.

Co říkáte na prostředí Dolních Vítkovic, kde se Colours of Ostrava odehrávají?

Já to mám hrozně rád, to jsou takový krásný katedrály. Vypovídá to o tom, jaká ta doba byla, a mně se to hrozně líbí. Mám ten industriál moc rád a chtěl bych, aby všechno vypadalo takhle.

Navštívil jste už letos na Colours nějaký koncert?

Zatím ne, ale půjdu se podívat na kapely, co hrají po nás a asi i na Jamieho Culluma.

S kým rád kromě B-Side Bandu spolupracujete?

Rád spolupracuju například s mojí holkou nebo s mojí mámou, občas když pracujem na chalupě. Rád spolupracuju s různýma, hlavně hodnýma lidma.

A hudebně?

Hrozně rád spolupracuju s duem Bárta- Ruppert, což jsou prostě skvělí zpěváci a s lidma kolem Romana Holého. To jsou takoví srdíčkoví lidi, které já mám rád a kteří, když se řekne srdíčkoví, tak ví, jak to myslím. (smích)

Foto: Vít Vrbka
Foto: Vít Vrbka

Kdo je vaším hudebním vzorem?

Nikdo, nemám žádný hudební vzor. Mám jen takové inspirace.

A kdo je teda vaše inspirace?

Hmm, tak teď například vy, jak mluvíte. Jste moje hudební inspirace. Michal Žáček je moje hudební inspirace. Je jich hrozně moc, asi dvě stě šedesát pět tisíc, takže je to těžký říct.

Co děláte přes léto, máte vůbec volný čas?

Někdy volný čas mám, jednou za týden koncertuju s Nightworkem a to je vlastně celý.

A co tak děláte, když máte volno?

Hraju si se svým synem, anebo si nehraju se svým synem. Nebo se třeba snažím někam odjet, nejlépe do přírody, chodit tam bos…

To jste se s Tomášem Klusem domluvili? Ten taky chodí rád bos…

Jo? Vidíte. Nedomluvili jsme se, myslím, že jsme to oba někde odkoukali anebo nám to prostě jen bylo příjemný, protože když máte kontakt se zemí, tak jste uzemněná a všechno se vám dělá takhle zemitěji.

Čím jste chtěl být jako malý?

Traktorista. Anebo obligátní popelář.

Máte ještě nějaké nesplněné sny?

Mám jich hrozně moc a doufám, že se nikdy nesplní, protože když se splní, tak už to nebudou sny a mě sny bavěj, protože jsou to sny.

Jako Mistr Čti- Wo jste podpořil projekt Čtení pomáhá. Jaké knížky máte rád vy?

Já teď četl hodně severských autorů, hlavně Erlenda Loeho a nedávno jsem si pořídil Siddharthu od Hesseho. Jinak mám momentálně rozečtené Žítkovské bohyně od Kateřiny Tučkové.

Jak se vám to líbí?

Moc. Protože mě to téma zajímá a je to hrozně dobře napsaný.

Jak vzpomínáte na studentská léta?

Dobře, hezky vzpomínám. Málo, ale hezky.

Bavilo vás to?

Být student? Bavilo. Já jsem si to udělal tak příjemný, že jsem se hodně předváděl a dělal jsem takový blbosti, třeba jsem celou hodinu klečel na kolenou, vůbec nevím proč teďka, ale dělal jsem to. (smích)

Jak se udržujete v kondici?

No koncerty a občas mám takový období, kdy chodím třeba třikrát týdně cvičit na TRX, a to je teda velmi namáhavý, ale bohužel jsou to jen takový krátký období, takže je to třeba jen jeden týden, kdy chodím třikrát týdně cvičit.

Co byste na závěr vzkázal čtenářům StudentPointu?

Milí čtenáři, čtěte dál StudentPoint. A nejen StudentPoint, ale i knihy a noviny. No, noviny moc ne, tam se moc nedozvíte, tak hlavně knihy!

 

Foto: Vít Vrbka

Rozhovor byl původně publikován na serveru StudentPoint.

3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.