O mně

dsc_0215-compressor

 

Jsem:

 1. člověk
 2. závislá na sladkém
 3. zvědavá
 4. introvertní
 5. nadšená z maličkostí

 

Ráda:

 1. píšu. evidentně
 2. jím (ne moc evidentně, ale věřte, že dva roky zpátky to šlo poznat)
 3. jezdím na snowboardu. a vůbec miluju celou zimu
 4. sedím na balkoně a piju kafe
 5. poznávám zajímavé osoby a místa. a nejlépe najednou (samozřejmě potom, co si vypiju kafe a strávím dost potřebného času o samotě)

 

Píšu o:

 1. Turecku, protože jsem tam delší dobu žila
 2. Česku, protože naši zemi zbožňuju
 3. Lidech, protože každý má co říct
 4. Místech, protože v maličkostech je krása
 5. Náhodných věcech, protože prostě proto

 

Před dvěma lety jsem seděla na letišti ve Vídni a čekala na odlet do neznáma. Tedy, do Turecka. Bála jsem se a nikam nechtěla, byl to pro mě obrovský krok a sebepřekonání, opuštění komfortní zóny a vystavení mého introvertního já celému procesí cizích lidí. Nakonec to bylo samozřejmě super a já si potvrdila, že ty nejlepší věci občas opravdu přijdou potom, co opustíte pohodlí obýváku a vyjdete světu vstříc.

Strach z neznáma a blok se do něj vydat, mě ale provázel i poté a je se mnou stále. Nejsem od přírody dobrodružný člověk a před každou cestou, kterou jsem v životě podnikla, jsem byla nervózní a nesvá. Důležité ale je, že jsem z toho obýváku vykročila a všechny cesty (a důležité kroky) jsem podnikla. Zamilovala jsem se do turecké baklavy, rozmlouvala s původními kmeny v Tanzanii a šnorchlovala na Zanzibaru, okouzlil mě New York a spálilo floridské slunce. Také jsem romanticky rozjímala při západu slunce nad Vltavou, hleděla do dáli po výšlapu na Lysou horu, sjížděla na koloběžkách z Kleti a vychutnávala si kávu ve Valašském Meziříčí.

Za posledních pár měsíců jsem se naučila jednu důležitou věc. Užívat si života tam, kde zrovna jsem, ať už je to Empire State Building anebo náš balkon s výhledem na železnici.

Vždycky jsem ráda psala, ať už to byly povídky do šuplíku anebo politické analýzy během praxe v tureckém týdeníku. Ráda píšu i nadále a ještě raději jsem, když mé výtvory čtete, komentujete a klidně kritizujete. Jestli vás je pět anebo pět set, psát budu vždy s nadšením. A pokud mi pošlete tip na reportáž či rozhovor se zajímavým člověkem, bude to úplná paráda!

 

Všem přeji příjemné počtení, krásný den a dobré kafe :-).